Som jag skrev i ett tidigare inlägg som kan läsas HÄR så trodde jag inte att någon hunnit fotografera bilen innan den rullade runt och sen efter rep blev våldtagen (bild på den skyldige finns i det tidigare inlägget)
Men som sagt, jag hitta dessa två pappersbilderna längst ner i den omtalade bananlådan och de måste ses som unika då jag gissar att dessa är de ända åtminstone som jag känner till.
Bilden ovan avslöjar vad jag och Claes (Axel Lagerbank) höll på med under morgonens fria träning, jo vi bytte kopplingen då den rasade kvällen eller rättar sagt natten innan när vi gjorde en provstart i samband med att vi skulle lasta den på släpen.
Men vi spara mycket soppa under fm. så vi hade miljötänk redan då och inga bulor blev det heller 😉
Vi tvingades göra ett kort avbrott i mekandet för det var obligatorisk närvaro vid förarsammanträdet men som tur eller kanske otur så var inte säkerhet i så stort fokus för då hade troligen tanklösningen inte blivit godkänd 😉
Det var på den tiden ni var unga och vackra! (nåja..)
Ja nu är vi bara vackra 😉
Ni ja! En annan är bara ’och’
Vafalls! Inget nytt fredagsinlägg?
Skål!
😀
Kommer 😉
Tack, nu är jag lugn igen, allt som vanligt , pilsner kan knäppas upp till trevlig läsning.
Tack!
Tack för att ni hälsar på om fredagarna 😉 Skål!